Perletur som startet i 2016 hadde den gang 1 450 deltakere som gjennomførte 14 648 turer. 9. mai er det igjen klart for den største og viktigste aktivitet aktivitet for friluftsliv og folkehelse i Finnmark
Ikke alle kommunene var med da Perletur startet opp for 10 år siden. I jubileumsåret har vi med samtlige 18 kommuner, slik det har vært de siste 10 årene. Lørdag 9. mai er det klart for sesongstart. Da kan de aller første turene besøkes - og vi vet at mange ivrige tripper etter å komme i gang. Spesielt i år når våren kom så tidlig.
Turene åpner etter hvert som kodemerkene kommer på plass. Snø, reinkalving og utfordringer med å finne noen til å hjelpe til, er årsaker til at ikke alle turene åpner samtidig som det er sesongstart.
Her er nyttig informasjon om Perletur 2026:
